Skip to main content

Stropei Silkeborg

Åbent nu – lukker 23:00

  • Adresse: Østergade 34, 8600 Silkeborg
  • Telefonnummer: 52 30 77 45
Stropei Silkeborg Åbningstider
Mandag17:00 – 23:00
Tirsdag17:00 – 23:00
Onsdag11:00 – 23:00
Torsdag11:00 – 23:00
Fredag11:00 – 23:00
Lørdag11:00 – 23:00
Søndag11:00 – 23:00

Bemærk: åbningstiderne kan afvige på helligdage.

Stropei Silkeborg er en italiensk restaurant på Østergade 34, 8600 Silkeborg, Danmark, hvor gæsterne kan opleve traditionelle retter fra det italienske køkken. Restauranten er skabt af Giovanni og hans kone med ønsket om at bringe italienske madtraditioner til Silkeborg.

Menukortet omfatter blandt andet frisklavet pasta, italienske pizzaer, antipasti og klassiske desserter som tiramisu. Du kan besøge restauranten til brunch, frokost eller aftensmad. Der tilbydes desuden særlige menuer til større selskaber.

Restauranten ligger på Østergade, hvor du kan kombinere et besøg med en tur gennem Silkeborgs centrum. Det er muligt at reservere bord online.

På denne side finder du kontaktinformationer og åbningstider for Stropei Silkeborg samt anmeldelser fra tidligere gæster.

Har du spist hos Stropei? Så kan du tilføje din egen anmeldelse og dele dine erfaringer med maden, betjeningen og restaurantens atmosfære.

Stropei Silkeborg Anmeldelser

Der er endnu ingen anmeldelser. Vær den første til at skrive en.

Skriv en anmeldelse

Din bedømmelse

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Stropei Silkeborg?

Stropei Silkeborg ligger på Østergade 34, 8600 Silkeborg.

Hvad er åbningstiderne hos Stropei Silkeborg?

Stropei Silkeborg har åbent: Mandag–tirsdag: 17:00–23:00. Onsdag–søndag: 11:00–23:00.

Hvordan kontakter jeg Stropei Silkeborg?

Du kan kontakte Stropei Silkeborg på telefon 52 30 77 45.

SilkeborgJournalen

Om SilkeborgJournalen

SilkeborgJournalen er et lokalt nyhedsmedie med fokus på Silkeborg og omegn. Find artikler om kultur, sport, Alarm 112, erhverv og meget mere. En del af newsm8.

Copyright © 2026 SilkeborgJournalen. Alle rettigheder opretholdes.